تعهدات بیمه آرمان در حادثه سیل استان گلستان

مدیر عامل بیمه آرمان از برآورد ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیارد ریالی خسارت قابل پرداخت این شرکت به سیل زدگان تحت پوشش گنبد کاووس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان؛ دکتر کامبیز پیکارجو مدیرعامل بیمه آرمان در نشست صمیمانه با برخی از خبرنگاران حوزه بیمه با اشاره به وقوع سیل ویرانگر در برخی از استان های شمالی و جنوبی کشور گفت این حادثه به بیمه گران گوشزد کرد که در نرخ بلایای طبیعی خود تجدید نظر کنند. وی گفت حادثه زلزله کرمانشاه تجربه بزرگی برای بیمه آرمان بود که اگر بیمه­گر، بیمه گران اتکایی قوی و قرارداد اتکایی کاملی نداشته باشد، خودش باید بخش بزرگی از خسارت را برعهده بگیرد.

مدیرعامل بیمه آرمان در ارتباط با حادثه سیل در استان گلستان گفت بر اساس قرارداد دوجانبه با شهرداری گنبد کاووس، بیمه جامع مسئولیت شهرداری گنبد کاووس تحت پوشش بیمه آرمان است و این قراداد شامل ۲۶ هزار واحد مسکونی و شش هزار واحد تجاری است و اثاثیه منازل مسکونی تا سقف ۶۰ میلیون ریال و ابنیه تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال بیمه شده است.

دکتر پیکارجو درباره پرداخت خسارت به زیان دیدگان نیز گفت در حوادثی چون سیل و آتش سوزی پرداخت خسارت بابت اثاث آسیب دیده به صورت علی الحساب انجام می شود اما برای پرداخت خسارت بنا نیاز به بررسی های بیشتر داریم تا بازدیدها و ارزیابی های خسارت به طور کامل انجام و پرداخت ها به همه آسیب دیدگان به صورت منظم و هماهنگ انجام شود.

وی گفت تاکنون سه هزار پرونده خسارت برای واحدهای مسکونی و تجاری آسیب دیده گنبد کاووس تشکیل و ارزیابی شده و نزدیک به ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد خسارت پرداختی است  که با توجه به قراداد اتکایی مناسبی که برای این بیمه نامه ها وجود دارد، سهم بیمه آرمان از این میزان خسارت حدود ۲۰ میلیارد ریال و مابقی بر عهده بیمه گران اتکایی است.

مدیرعامل بیمه آرمان افرود این قرارداد دارای پوشش اتکایی است و حدود ۹۰درصد بر عهده بیمه گران اتکایی مانند صندوق تحریم، بیمه مرکزی، بیمه اتکایی امین و سایر شرکت های بیمه است و بر اساس جلسات برگزار شده با ریاست کل محترم بیمه مرکزی ج.ا.ا. از آمادگی بیمه­گران اتکایی در پرداخت سهم خود به صورت علی الحساب با هدف تسریع در پرداخت خسارت مناطق سیل زده خبر داد.

پیکارجو در ادامه همچنین از تفاهم ۱۲ شرکت بیمه ای کوچک و متوسط برای استفاده از ظرفیت اتکایی یکدیگر در حوزه حوادث مخاطره آمیز خبر داد و گفت در گذشته چهار شرکت بزرگ
بیمه ای چنین همکاری و پوششی را برای هم داشتند و اکنون شرکت های متوسط نیز سعی
می کنند که از ظرفیت مازاد خود برای پذیرش ریسک یکدیگر استفاده کنند.

دکتر پیکارجو در بخش دیگری از سخنان خود از مستهلک شدن زیان انباشته بیمه آرمان در یک پروسه سه ساله خبر داد و گفت زیان انباشته این شرکت در سال های گذشته پدید آمده است و طی یک برنامه مدون و کارشناسی شده طی سه سال آینده رفع خواهد شد. وی علت تشدید زیان انباشته را زلزله کرمانشاه در سال گذشته عنوان کرد.

مدیرعامل بیمه آرمان همچنین با تشریح برنامه های خود در این شرکت، با بیان این که استراتژی و نحوه فروش در این شرکت تغییر خواهد کرد، گفت: حادثه فاجعه آمیز اخیر نشان داد که در نرخ بیمه نامه های دارای پوشش بلایای طبیعی باید تجدید نظر شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed