آغاز ماراتن برنامه نویسی بیمه در کشور

نخستین جلسۀ ماراتن برنامه نویسی بیمه در کشور بیمه تک با حضور تیم های برگزیده امروز در دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، در این ماراتن که تا سه روز بطول می انجامد، تیم های منتخب برای برخی از چالش های صنعت بیمه که از قبل در اختیار آنها گذاشته شده است، ایده ها و راهکارهای خود را برای ظهور و بروز فناوری های نو در صنعت بیمه ارائه می کنند. در روز پایانی این ماراتن که روز جمعه به پایان می رسد، با ارزیابی و رأی هیأت داوران 3 تیم برتر انتخاب و معرفی خواهند شد و جوایز خود را از بیمه آرمان دریافت خواهند کرد.
در این جلسه که معاون بازاریابی و فروش و مدیران بیمه آرمان، مسئولان موسسه شتابدهنده فارابی، دانشجویان و کارآفرینان حضور داشتند، علیرضا بیانیان مدیر عامل بیمه آرمان بر استفاده از کسب و کارها و فناوری های نوین در صنعت بیمه تاکید کرد و گفت کسب و کارهای نوین در قالب استارتاپ ها حرکتی است که در جهان شروع شده و بیمه آرمان به نمایندگی از صنعت بیمه کشور این حرکت را استارت زد تا در آینده نزدیک شاهد اشاعه خدمات رسانی مطلوب، شفاف و سریع تر به مردم باشیم و جایگاه صنعت بیمه را ارتقاء دهیم.
مدیر عامل بیمه آرمان افزود برکسی پوشیده نیست که بازاریابی بیمه در ایران سنتی است و لازم است صنعت بیمه با جذب استارتاپ‌ها به سمت مدرن شدن حرکت کند و با ایده‌ها و راهکارهای نو به اصلاح فرایندها و ایجاد تغییر در مدل‌های بازاریابی و فروش و تحول در نحوه پرداخت خسارت و… اهتمام ورزد.
بیانیان با ورود استارتاپ‌ها به صنعت بیمه به مقاومت احتمالی در شبکه فروش و نمایندگان اشاره کرد و گفت تجربه نشان داده است که هر نوآوری با یک‌ سری مقاومت‌ها روبروست. اما باید به جوانان امید داشته باشیم و برمبنای ایده‌های آنها هدف‌گذاری کنیم. ممکن است ورود کسب‌ وکارهای نوین به عرصه فروش بیمه‌نامه سبب بروز نگرانی در کارگزاری‌ها و نمایندگی‌های فروش شرکت‌های بیمه شود اما این انحصار در بازار باید شکسته شود و خدمات بیمه‌ یی از شکل سنتی خارج و به سمت مدرن شدن حرکت کند. وی گفت برای دستیابی به این هدف چاره‌ای نداریم جز اینکه صنعت بیمه به سمت استفاده از نوآوری‌ها و کسب‌وکارهای نو گام بردارد و از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فضای مجازی بهره بگیرد.
در ابتدای این مراسم، فریبا میراج مدیر تحقیق و توسعه بیمه آرمان گزارشی از چرایی و علت ورود این شرکت به فضای استارتاپ ها ارائه داد و با توجه به پیشرفت های روزافزون تکتولوژی در عصر کنونی، استفاده از کسب و کارهای نوین در قالب استارتاپ ها در صنعت بیمه کشور را اجتناب ناپذیر دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed