عملکرد و صورت های مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ تصویب شد

در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آرمان
عملکرد و صورت های مالی این شرکت به تصویب رسید

مجمع عمومی عادی سالیانۀ شرکت سهامی بیمه آرمان برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ با حضور بیش از ۸۰  درصد سهامداران امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، در این جلسه که به ریاست دکتر سعید قربانی به عنوان رئیس و آقایان مجید شایسته و دکتر حسن رضا دلیری به عنوان نُظار و محمدرضا مجدرضایی به عنوان منشی و با حضور مدیر عامل و نمایندگان بیمه مرکزی و سازمان های حسابرسی و بورس برگزار شد، عملکرد شرکت و صورت‌های مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ مورد بررسی قرار گرفت و با کثریت آراء به تصویب رسید.
علیرضا بیانیان مدیر عامل در این جلسه به ارائه گزارشی از عملکرد و دستاوردهای بیمه آرمان در سال ۱۳۹۵ پرداخت. بیانیان بخشی از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در سال ۱۳۹۵ را اصلاح ترکیب پرتفوی، جذب اکانت های جدید، پیگیری وصول مطالبات معوق، تکمیل قراردادهای بانک مسکن، کنترل ریسک و بررسی خسارت های اعلام شده، اصلاح فرایندها و دستورالعمل ها و کاهش و برگشت قابل توجه هزینه های جاری شرکت برشمرد. وی همچنین با تشریح راهبردها و برنامه های آتی شرکت، از افزایش سرمایه بیمه آرمان از ۱۲۰ میلیارد تومان به ۱۵۰ میلیارد تومان تا پایان سالجاری و در نهایت به ۲۰۰ میلیارد تومان طی یک برنامه دو ساله خبر داد.

مدیر عامل بیمه آرمان در پایان از سهامداران، کارکنان، مدیران، معاونان و اعضای هیأت مدیره شرکت در طول این مدت قدردانی کرد و گفت: همه همکارانم با تلاش های شبانه روزی خود و بدون هیچ چشم داشتی این کارنامه یکساله شرکت را رقم زدند و امیدواریم با بررسی و تصویب گزارش حسابرس و بازرس قانونی، موجبات دلگرمی آنان را بیش از پیش برای تحقق اهداف و ارتقای جایگاه شرکت فراهم سازیم .

بر اساس گزارش هیأت مدیره، این شرکت در سال ۱۳۹۵ حدود ۲٫۲۳۰ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده است که در مقایسه با سال قبل از آن ۶ درصد کاهش داشته است.  از این رقم، ۲۱۱ میلیارد ریال بصورت مستقیم (۸/۸ درصد) و ۲٫۱۶۳ میلیارد ریال  (۹۱/۲ درصد) بصورت غیر مستقیم تولید شده است.

همچنین خسارت پرداختی سال ۱۳۹۵ مبلغی حدود  ۱٫۵۰۶ میلیارد ریال است که در مقایسه با سال قبل از آن، ۱ درصد کاهش داشته است. نسبت خسارت سال ۱۳۹۵ نیز، معادل ۶۸ درصد بود  که در مقایسه با سال قبل از آن ۴ درصد رشد داشته است.

براساس عملکرد ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ این شرکت همچنین مبلغ ۱۰۰,۱۵۰ میلیون ریال سود خالص شناسایی کرده است که مبلع ۱۰ ریال سود برای هر سهامدار تصویب شد.

در این جلسه همچنین مؤسسات حسابرسی آزموده کاران و بهراد مشار به عنوان حسابرسان اصلی و علی البدل (پس از تأیید بیمه مرکزی ج.ا.ا ) و روزنامه دنیای اقتصاد نیز به عنوان روزنامه رسمی شرکت تعیین و انتخاب شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed