جلسه ممیزی مدیریت ریسک شرکت بیمه آرمان

جلسه ممیزی مدیریت ریسک شرکت بیمه آرمان در تاریخ 09/12/1400، در ساختمان مرکزی بیمه آرمان با حضور آقای دکتر مجید قلی‌پور مدیر عامل، و اعضای کمیته ریسک و اکچوئری؛ آقایان دکترعسگر معزی معاون فنی بیمه های اموال و مسئولیت، دکتر بهنام شهریار سرپرست مدیریت ریسک و اکچوئری، دکتر آرش زارع طلب سرپرست مدیریت طرح و توسعه و دبیر کمیته ریسک و اکچوئری و همچنین آقای دکتر محمود اسعد سامانی مدیر کل مرکز توسعه مدیریت ریسک و همراهانشان برگزار شد .
این جلسه توسط مرکز توسعه مدیریت ریسک بیمه مرکزی، به منظور ارزیابی وضعیت سیستم مدیریت ریسک بیمه آرمان از منظر حاکمیتی و بررسی سطح بلوغ ریسک آن از طریق الگو تشکیل شد .
جناب آقای دکتر مجید قلی‌پور مدیرعامل شرکت، ضمن تشکر از حضور تیم ارزیابی، اقدامات کلان انجام شده در زمینه استقرار سیستم مدیریت ریسک سازمانی (ERM )، در دو سال گذشته را تشریح کردند . ایشان بیان فرمودند که واحد مدیریت ریسک در سال 1398 با بکارگیری کارکنان خبره در حوزه مدیریت ریسک، اکچوئری، مالی و بیمه، با یک رویکرد کاربردی و برنامه اجرایی مشخص شروع به کار نمود.
همچنین ایشان مهمترین ویژگی سیستم مدیریت ریسک شرکت بیمه آرمان را تعهد عملی هیئت مدیره و مدیر عامل به نظرات واحد کمیته ریسک و اکچوئری بالاخص در پذیرش ریسک های بزرگ برشمردند.
در ادامه دکتر محمود اسعد سامانی، ضمن بیان اهمیت مدیریت ریسک در نظام حکمرانی سازمانی، فرآیند و شیوه ارزیابی توسط مرکز را تشریح و یکی از اهداف مرکز را توسعه متوازن سیستم های برنامه ریزی و کسب و کار به همراه سیستم مدیریت ریسک بیان نمودند. در چارچوب معیارهای موردنظر و چک لیست های این مرکز، سیستم مدیریت ریسک بیمه آرمان بررسی شد و با طرح سوالات به صورت تعاملی، پاسخ های لازم اخذ گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed