ممنوعیت در صادرات ایجاد نمی‌کنیم

وزیر اقتصاد در نشست شورای گفت‌و‌ گوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل؛
ممنوعیت در صادرات ایجاد نمی‌کنیم
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به هیچ وجه درکشور قصد ایجاد فضای ممنوعیت صادراتی نداریم.

به گزارش شادا، سید احسان خاندوزی پیش از ظهر جمعه در جلسه شورای گفت‌و‌ گوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل اظهار کرد: ما در جلسات شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی مهمترین چالش‌ها و موانع حوزه تولیدکنندگان و صادرکنندگان را مورد بررسی قرار می‌دهیم چرا که این تلاشگران در صف اول اقتصاد کشور هستند.

وی با بیان اینکه انتظارات فعالان این عرصه به حق است و دولت با جهت‌گیری مناسب در تلاش برای تسهیل محیط کسب و کار است، تصریح کرد: ما باید به سمت توانمندسازی فعالیت‌های اقتصادی و حمایت از فعالان این عرصه حرکت کنیم که در ماه‌های اخیر آثار دولت الکترونیکی را در صدور مجوزها شاهد هستیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به راه‌اندازی درگاه ملی صدور مجوز در سطح استان‌ها اشاره کرد و گفت: پنجره واحد سرمایه‌گذاری و خدمات ارائه شده در این بخش در همه استان‌ها راه‌اندازی شده و سعی بر این است تا با تمرکز بیشتر در این بخش بتوان زمان صدور مجوزها را به حداقل رساند.
خاندوزی به مطالبات مالیاتی فعالان اقتصادی اشاره کرد و افزود: در این دوره قصدمان این است تا به سمت الکترونیکی کردن مالیات‌ستانی حرکت کنیم تا به دور از اعمال سلیقه‌ها بتوانیم از مؤدیان، مالیات به حقی را دریافت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این کار، خود جلوی فساد مالی را خواهد گرفت و حتی شکایت‌های مالیاتی نیز در بستر الکترونیکی فضای اعتماد بیشتری را برای فعالان اقتصادی به وجود می‌آورد.

وی در ادامه سخنان خود اطهار داشت: قرار نیست حتی یک ریال فراتر از قانون از سرمایه‌گذاران مالیات دریافت کنیم بلکه بر اساس صورت وضعیت نهایی مالیات‌ستانی انجام شده و امیدوارم شرایط بهتری را در حوزه اعمال قوانین و مقررات شاهد باشیم.

خاندوزی اضافه کرد: به غیر از یک‌هزار میلیارد تومان منابع اختصاص یافته به استان به صورت نقد، قرار است ۲۵۰ میلیارد تومان نیز از محل تبصره ۱۸ به این استان اختصاص یابد که بخشی از این منابع پرداخت شده و بخش دیگری نیز تا آخر تیرماه در اختیار فعالان اقتصادی استان اردبیل قرار خواهد گرفت.

وی به موضوع عوارض صادراتی اشاره کرد و ادامه داد: بعد از ماجرای اخیر روسیه و اوکراین که اقتصاد دنیا را تحت تأثیر قرار داده، ما شاهد قطع صادرات در بسیاری از کشورها هستیم و حتی برخی کشورها تحریم‌های سختگیرانه‌ای را در این حوزه اعمال کردند.

خاندوزی بیان کرد: به سمت ممنوعیت صادرات حرکت نخواهیم کرد بلکه تلاش ما بر این است تا با مکانیزم‌های مناسب هم به صادرات محصولات و هم به تأمین نیاز داخلی کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed