اطلاع رسانی مفاد ماده 39 قانون بیمه اجباری شخص ثالث به مراجعه کنندگان شعب و درگاههای اینترنتی

مطابق دستورالعمل بیمه مرکزی ج.ا.ا و به جهت رعایت حقوق زیان دیدگان محترم خسارت های مالی، در صورت وجود مغایرت در هزینه های تعمیرات خودرو با مبلغ ارزیابی شده توسط کارشناسان شرکت بیمه آرمان، مطابق ماده 39 قانون شخص ثالث مالی این شرکت آمادگی دارد نسبت به اعزام مجدد کارشناس خسارت اتومبیل (پس از تکمیل فرم درخواست بازدید مجدد و اخذ پذیرش خودرو در نمایندگی های مجاز) اقدام نماید. ضمناً در صورت عدم تمایل به انجام تعمیرات در نمایندگی های مجاز، پرونده به انتخاب و هزینه زیان دیده به یک ارزیاب رسمی بیمه مرکزی ارجاع شده و پس از دریافت نظریه مکتوب ارزیاب رسمی بیمه مرکزی بررسی مجدد صورت گرفته و نتیجه آن حداکثر ظرف مدت 20 روز اعلام می گردد.

-ماده ۳۹ :

در حوادث رانندگی منجر به خسارت مالی، پرداخت خسارت به صورت نقدی و با توافق زیان دیده و شرکت بیمه مربوطه صورت می گیرد. در صورت عدم توافق طرفین در خصوص میزان خسارت قابل پرداخت، شرکت بیمه موظف است در صورت تقاضای زیان دیده، وسیله نقلیه خسارت دیده را در تعمیرگاه مجاز و یا تعمیرگاهی که مورد قبول زیان دیده باشد تعمیر نموده و هزینه های تعمیر را تا سقف تعهدات مالی مندرج در بیمه نامه مذکور پرداخت کند.

-تبصره:

در صورتی که اختلاف از طریق مذکور حل و فصل نشود، موضوع به یک ارزیاب خسارت (دارای مجوز ارزیابی خسارت از بیمه مرکزی) به انتخاب و هزینه زیان دیده ارجاع می شود. هریک از طرفین ظرف مدت ۲۰ روز از تاریخ اعلام نظر کتبی ارزیاب می توانند در مرجع صالح، اقامه دعوی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed